Viskas, ką turite žinote apie inverterius saulės elektrinėms

Saulės elektrinės šiuo metu sparčiai populiarėja Lietuvoje. Nors prieš dešimt metų daugelis lietuvių skeptiškai žiūrėjo į saulės elektrines, galima pastebėti, jog šiomis dienomis daugelis džiaugiasi šiuo atradimu ir skuba pasinaudoti galimybę gyventi ekologiškai ir taupiai. Tačiau norint, jog saulės elektrinė veiktų tinkamai, labai svarbu pasidomėti viena svarbiausių dalimi – inverteriai. Nuo inverterių priklauso ne tik tai, kaip veiks saulės elektrinė, bet ir kiti dalykai, pavyzdžiui, ar pavyks sutaupyti. Pateikiame dalykus, kuriuos privalote žinoti, norėdami pasirinkti tinkamą inverterį.

Galia

Inverteriai skiriasi galia, todėl labai svarbu sužinoti, kokios galios inverteris reikalingas jūsų namuose ir tik tuomet ieškoti prekės. Kaip sužinoti, kokios galios inverteris reikalingas? Atkreipkite dėmesį į tai, kiek per metus sunaudojate elektros energijos, tai padės jums rasti tinkamos galios inverterį.

Matmenys

Inverteris bus jūsų namuose, rūsyje ar bet kurioje kitoje pasirinktoje vietoje, kuri turbūt bus prieinama ne tik jums, bet ir svečiams. Todėl svarbu, kad inverteris nesugadintų interjero ir nekristų kitiems į akis. Dėl to nepamirškite, kad matmenys skiriasi ir kiekvienas gali rasti inverterį, kuris tiks jų namams. Žinoma, nesitikėkite, kad tai taps puošmena, tačiau svarbu, kad nesugadintų namų interjero.

Svoris

Skiriasi ne tik matmenys, bet ir svoris. Visgi svoris neturi įtakos nei tam, kaip inverteriai veiks, nei kitiems dalykams, tad šis kriterijus gali būti ignoruojamas. Svarbiausia, atkreipkite dėmesį į tai, kokie inverterio matmenys.

Garantija

Inverteriai saulės elektrinėms veikia ilgai, tačiau net ir veikimo metu gali atsirasti tam tikrų gedimų. Todėl labai svarbu gauti garantiją, kuri užtikrintų, jog atsiradus gedimams, jums nereikės patirti finansinių nuostolių. Garantija inverteriams gali būti labai įvairi, dažniausiai trunka 7-10 metų. Visgi garantiją neretai galima pratęsti, todėl tie, kurie nori būti aprūpinti aukščiausia remonto kokybe, už kurią nereikėtų mokėti, turėtų pasirūpinti ilgalaike garantija.

Kas atlieka remontą?

Inverteriai saulės elektrinėms yra gana sudėtingi, todėl svarbu, kad remontą atliktų gamintojas, o ne savamokslis meistras. Gamintojas atlieka inverterio remonto darbus tol, kol tęsiasi garantija. Tai dar viena priežastis, kodėl reikėtų ieškoti kuo ilgesnės garantijos, jog nereikėtų ieškoti neaiškaus meistro, kuris atliktų darbus vietoje gamintojo, idealiai išmanančio inverterio struktūrą.