Dirbu Vokietijoje: kaip deklaruoti pajamas ir susigrąžinti mokesčius?

Kiekvienais metais deklaruojant pajamas visada turime šansą susigrąžinti per daug sumokėtų mokesčių. Tai privalu daryti ne vien tik jei dirbate Lietuvoje, bet ir kitose užsienio valstybėse. Tikriausiai tie, kas deklaruoja savo pajamas Lietuvoje viskas daugiau ar mažiau yra aišku, tačiau tiems, kurie dirba užsienyje klausimų kyla kur kas daugiau, nes visa tokia sistema skiriasi nuo tėvynės, todėl ne visada yra aišku, ką reikia daryti ir kaip visus dokumentus reikia pateikti tinkamai. Todėl šiame straipsnyje norime pateikti kelis būdus, kaip galima susigrąžinti mokesčius dirbant Vokietijoje. Jų yra ne vienas, todėl galite pasirinkti jums priimtiniausią.

Viską galite atlikti patys

Kalbant apie mokesčių susigrąžinimą Lietuvoje, tikriausiai didžioji dalis žmonių visus reikiamus dokumentus susipildo patys, nes didelių klausimų neturi kilti. Kai darome tai kiekvienais metais, tai yra įprastas darbas. O tiems, kurie dirba užsienyje, o konkrečiai Vokietijoje savarankiškai susipildyti visus dokumentus gali būti pakankamai sudėtinga, nes reikia puikiai žinoti kalbą, taip pat reikia žinoti, kur kokius langelius užpildyti ir panašiai. Aišku, jeigu ten jau yra dirbama ne vienerius metus, tikėtina, kad jau turite praktikos, tad galbūt viską ir pavyks tinkamai susipildyti, kad galėtumėte atgauti jums priklausančių mokesčių dalį, kurią sumokėjote.

Vykti į atsakingas institucijas

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos gali būti atliekamas ir dar vienu būdu, tai yra vykstant į atsakingas institucijas, kad ten darbuotojai galėtų už jus supildyti visą reikiamą informaciją. Bet toks būdas tikriausiai yra vienas iš nepatogiausių ir užimančių daugiausia laiko, tad jeigu turite galimybę, tokio būdo reikėtų vengti. Nes visada pajamų deklaracijai užpildyti yra skiriamas tam tikras laikotarpis, per kurį reikia tai padaryti. Vadinasi, visi tie, kurie nemokai tai padaryti savarankiškai vyksta ten, tad taip susidaro eilės, reikia laukti ne vieną valandą, o tai yra tikrai nepatogu. Aišku, jeigu neturite kitos galimybės rinkitės tai, nes tokią deklaraciją reikia pateikti.

Kreiptis į įmones, kurios viską padarys už jus

Tai turbūt yra vienas iš patogiausių būdų, nes jums nieko nereikia daryti ir mokesčių grąžinimas bus sutvarkomas už jus. Tad toks būdas turi labai daug pliusų, todėl nevaržomai kreipkitės į tas įmones, kurios užsiima tokiu darbu. Tai gali būti vienas greičiausių būdų, nes yra kur kas mažesnė tikimybė, kad bus padaryta klaidų, todėl visa informacija suvaikščios tinkamai ir jūs galėsite mėgautis papildomais gautais pinigais.